МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Який рівень польської мови потрібен для навчання в Польщі і чому?
Новини Отримати консультацію менеджера

Який рівень польської мови потрібен для навчання в Польщі і чому?

В переважній більшості для навчання, поступання в Польщу після 11 класу необхідно мати рівень володіння польською мовою В1-В2 (якщо Ви не плануєте навчання на англійській мові). Цей показник як і багато інших, про які ми вже розповідали в попередніх наших статтях, є індивідуальним та визначається кожним окремим освітнім закладом Польщі самостійно.

Рекомендовано достатнім все ж є рівень В2. Курс польської мови (https://polcentrum.com/kursy-polskoi/) Ви маєте змогу пройти у нашому Центрі Білий Орел. Цей рівень є навіть обов’язковим, якщо студент має намір вступати до навчального закладу технічного або медичного спрямування. А для більшості спеціальностей гуманітарного профілю, достатньо мати рівень В1, проте, якщо вибір фахового навчання ліг на такі спеціальності як юриспруденція, філологія, журналістика чи психологія, то все ж вартує мати знання польської мови на рівні В2.

І звісно вартує розуміти, що ключовим є, як завжди, не просто «папірець», що у Вас є відповідний рівень, а мати реальні знання цього рівня. Звісно, що фактор наявності сертифікату про володіння певним рівнем мови є вагомим фактором, тим паче, що багато навчальних закладів ставлять його наявність як обов’язкову, або ж на одному з етапів здачі іспитів перевіряють рівень володіння мови потенційним студентом різними методами: тестування, офлайн-спілкування або онлайн (за умов карантину тепер це найбільш поширений метод) тощо.

Важливим фактором для студентів, особливо на початках свого перебування в Польщі є процес адаптації. Пройти цей шлях без спілкування з однокурсниками-поляками та й загалом з громадянами Польщі на побутовому чи іншому рівні без знання мови є доволі складно, оскільки адаптація відбуватиметься набагато довше та складніше. Зрештою знання мови країни навчання студента це ще й шлях до швидкої його інтеграції, швидшого усвідомлення особливостей менталітету місцевого населення та особливостей, порядків, правил та законів самої країни, оптимальнішої та більш економічно вигідної організації власного побуту, пошуку кращих варіантів житла та й якості життя загалом тощо.