МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
Як поступити в Польщу, що потрібно для вступу, які особливості і рекомендації?

​На відміну від інших країн із радянським минулим, Польща першою обрала шлях у бік європейського розвитку. На даний момент дипломи, отримані студентами наприкінці освітнього терміну, приймаються майже всіма країнами світу. Надходження до Польщі дозволить оптимістичніше дивитися в майбутнє. Але щоб мрії могли перетворитися на реальність, необхідно знати всі тонкощі, як вступити до Польщі в один із престижних вищих навчальних закладів.

Найголовніші вимоги для вступу

Вступ багато в чому схожий на українські інститути, але має свої невеликі відмінності. Їх краще заздалегідь знати, щоб не стикатися з труднощами в майбутньому. Хороша підготовка дозволяє не робити зайвий раз роботу зі збирання документів та направлення їхнього обраного університету. Вдалий вступ до Польщі залежить від таких критеріїв. Знання національної мови чи англійської будуть базовими. Але цим не обмежуються, наступними за важливістю будуть:

 • Мати мовний сертифікат або підтвердити знання під час вступу.
 • Виконати терміни подання документів в електронному вигляді або на пошту.
 • Офіційний атестат та його доповнення (кольорова копія).
 • Стандартна медична довідка 086-У.
 • Шість кольорових фотографій формату 35х45 мм.
 • Кольорова копія паспорта, ID картки або свідоцтва про народження.

Список невеликий, але може бути додатково розширено рахунок індивідуальних вимог самим вищим навчальним закладом. Вступ до Польщі більшість абітурієнтів не викликає складності, за умови грамотного вивчення індивідуальних вимог.

Важливо: якщо вступник не встиг набути статусу повнолітнього, менше 16 років, до пакету документів необхідно додати кольорові копії всіх сторінок паспортів батьків. Тільки у цьому випадку за законодавством Польщі випускник 11 класу може розглядатись як майбутній студент.

Особливості вступу для абітурієнтів з України

На відміну від інших іноземних абітурієнтів, для українців є додаткові переваги вступити до міжнародного інституту чи університету. Відповідаючи на запитання, що потрібно для вступу до Польщі, відповідь буде простою, перерахований вище список документів та їх копій, а також велике бажання вчитися за обраною спеціальністю:

 • жодних обмежень за віком та статевою ознакою;
 • немає потреби їхати до Польщі, щоб подати документи;
 • здебільшого відсутні іспити на вступ;
 • результати ЗНО не беруться до уваги при оцінці абітурієнта;
 • є можливість переведення до польського інституту з української.

​Ось і все, що потрібно, щоб вступити до Польщі і отримати один із найкращих європейських дипломів. Завдяки високій репутації державних та комерційних вищих навчальних закладів, випускники гарантовано мають усі необхідні знання, щоб показати свою майстерність на майбутньому місці роботи, служби чи наукової діяльності.

Умови безкоштовного навчання у Польських ВНЗ

Не варто обманювати самого себе, припускаючи, що вступ до Польщі вимагає не лише знання, а й досить солідного грошового капіталу. Країна щороку пропонує пройти повністю безкоштовний курс навчання не лише власним громадянам, а й іноземним абітурієнтам. Карта поляка відкриває більше перспектив, але через її відсутність не варто опускати руки. Все, що потрібно для вступу до Польщі, на безкоштовній основі підкаже наступний список:

 • Вибрати один із університетів із безкоштовними спеціальностями.
 • Високі знання в одній з актуальних областей.
 • Випускники шкіл із золотою медаллю.
 • Прекрасні знання польської мови лише на рівні С1.
 • Безкоштовні місця організовані фондами ЄС.

Єдиної правильної відповіді, як вступити до Польщі на безкоштовне навчання немає. Але є загальні підказки, які допоможуть рухатися в потрібному напрямку. Готуватися необхідно не в останній рік навчання у школі. Брати участь у різноманітних міжнародних конкурсах, писати тематичні есе, демонструвати різноманітні таланти. Тепер ви знаєте, що потрібно для вступу до Польщі, щоб не лише безкоштовно навчатися у ВНЗ, а й розраховувати на стипендію.

Причини відмови у вступі

Надходження до Польщі мрія багатьох абітурієнтів. Але варто бути реалістами. Ситуації відмови не такі часті, але вони зустрічаються в практиці школярів. Насамперед, щоб не стикатися з умовними неприємностями, необхідно максимально точно зібрати список документів. Переконатися, що всі дані чудово помітні на копіях документів, дотримані індивідуальні вимоги від окремих університетів. Не все, що потрібно для вступу до Польщі, готується заздалегідь. У цьому й виникає проблема, коли поспіхом забуваються найголовніші документи. Популярні причини відмови такі:

 • недостатні знання польської (англійської) мови;
 • низький рівень прохідного балу для обраної спеціальності;
 • вступ до Польщі до цього ВНЗ вже закрито цього року;
 • безкоштовні місця закінчилися, є лише платні;
 • свідомо неправильно вказані дані.

Знаючи з яких причин можуть відмовити у вступі, абітурієнти можуть грамотніше підготуватися. Загалом до майбутніх студентів з України ставиться лояльно. Варто більше переживати не про те, як вступити до Польщі, а про те, щоб відповідати високим стандартам оцінки отриманих знань. У студентів буде лише дві спроби на те, щоб повторно скласти іспит та довести своє бажання вчитися далі.

Загальні рекомендації щодо вступу до Польщі

Готуватися краще починати заздалегідь, пізніше 9 класу. Польська мова не така важка, як здається на перший погляд. Якщо відвідувати мовні курси, пройти співбесіду буде дуже легко. Як вступити до Польщі без знання польської? Тільки зі знаннями англійської мови на обмежений вибір факультетів та ВНЗ.

Тепер ви знаєте все, що потрібно, щоб вступити до Польщі. Ще одним стимулом для вибору цієї чудової країни може стати факт, що багатьом студентам вдається успішно поєднувати навчання та роботу. Починаючи з третього курсу студент вже може офіційно працювати за спеціальністю неповний робочий день.