МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Як шукати роботу студенту 3-5 курсів
Новини Отримати консультацію менеджера

Поєднання трудової діяльності та повноцінного навчання на очній системі освіти не проста справа. Але багато студентів готові піти на цей крок, щоб у їхньому розпорядженні було трохи більше грошей. Крім цього, трудова діяльність під час навчання позитивно відбивається на характеристиці студента, коли він починає шукати роботу за фахом.

Коли варто шукати роботу

Першокурсники, потрапляючи в нове середовище, і так досить сильно зайняті, щоб ще й підробляти. Багато викладачів у ВНЗ наполегливо рекомендують починати шукати підробіток лише на другому курсі. А повноцінну роботу з неповною зайнятістю не раніше, ніж із третього курсу.

На відміну від інших країн світу, у Польщі студент витрачає на навчання не так багато часу, і на законодавчому рівні йому дозволено працювати до 20 години на тиждень. Якщо знайти роботу максимально близько пов'язану із спеціальністю, то оплата праці складатиме від 30 злотих на годину або від 600 злотих на тиждень. Досить вагомий внесок у бюджет, щоб повністю покривати власні витрати на житло у гуртожитку та повноцінне, різноманітне харчування. Інформація про Вступ в Польщу.

На яку роботу варто звернути особливу увагу

У Польщі немає серйозних проблем із пошуком роботи, особливо на ту, де не потрібні особливі навички чи досвід. Достатньо просто ретельно виконувати свої обов'язки, щоб роботодавець був повністю задоволений якістю. Але з третього курсу у студента з'являються власні амбіції, і він не завжди згоден працювати за мінімальну оплату. Наступні види діяльності особливо добре оплачуються:

  • Репетиторство англійської мови, окремі шкільні предмети.
  • Соціальне анкетування вимагає хорошого знання мов і вміння спілкуватися з незнайомцями.
  • Допомога на кафедрі свого факультету лише для відмінників.
  • Приймати запрошення про роботу за фахом.

Останній пункт найважливіший. Ще в процесі навчання в Університеті студенти проходитимуть кілька практик у різних компаніях або на підприємствах. Якщо керівництво пропонує після практики продовжити роботу на неповний робочий день, краще погодитись. Наявність практичного досвіду буде великим плюсом отримання диплома. Випускник зможе одразу розраховувати на високу зарплату на солідній посаді.Актуальна інформація про курси польської мови онлайн: https://polcentrum.com/onlain-kursy-polsko-movy/.

Небезпечні помилки

Польща – це сучасна країна з добре розвиненим законодавством. Нелегальна робота не вітається в країні і за неї доведеться нести адміністративну та навіть кримінальну відповідальність. Студентам рекомендують ніколи не погоджуватися на роботу, за яку зарплата віддається в конверті.