МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Університет, Вища Школа, Академія в Польщі – в чому відмінності?
Новини Отримати консультацію менеджера

Університет, Вища Школа, Академія в Польщі – в чому відмінності?

Заклади вищої освіти в Польщі можуть називатися по-різному. В 99% випадків їх можна узагальнити в декілька видів: університет, політехніка, колегіум, вища школа, академія. Всі вони поділені на два напрямки: Академічні заклади вищої освіти та Професійні заклади вищої освіти. Тим не менше дипломи магістрів та бакалаврів у них є юридично рівноправними в Польщі. Також  за спеціалізацією заклади вищої освіти Польщі умовно можна поділити на технічні, медичні, суспільно-економічні, спортивні та бізнесові.

Якщо поділ по спеціалізаціях закладів вищої освіти Польщі є зрозумілим, виходячи з їх назви, то поділ по видах не дає однозначного розуміння. Щоб краще розуміти відмінності закладів вищої освіти, коли Ви плануєте навчання в Польщі після 11 класу, спробуємо пояснити ці основні відмінності і розпочнемо з Академічних закладів вищої освіти. 

Університет – заклад вищої освіти, який має право надавати своїм студентам, випускникам докторський ступінь за 10-ма різними дисциплінами. При цьому, в університету має бути принаймні 2-і спеціальності в кожній з наступних дисциплін:

Гуманітарні, юридичні, економічні чи богословські

Математичні, фізичні, науки про Землю або технічні

Біологічні, фармацевтичні, медичні, сільськогосподарські, хімічні або ветеринарні.

Технічний університет - заклад вищої освіти, який має право надавати своїм студентам, випускникам докторський ступінь за 10-ма різними дисциплінами. При цьому, серед них в університету має бути принаймні 6-ть спеціальностей у галузі технічних наук.

Профільний університет - заклад вищої освіти, який має право надавати своїм студентам, випускникам докторський ступінь за 6-ма різними дисциплінами. При цьому, серед них в університету має бути принаймні 4-ри спеціальності, які відповідають його профільній назві (наприклад профільним може бути Економічний університет, який має мати бодай 4-и спеціальності економічного профілю, за якими він може видавати докторський ступінь).

Політехніка - заклад вищої освіти, який має право надавати своїм студентам, випускникам докторський ступінь за 6-ма різними дисциплінами. При цьому, серед них в університету має бути принаймні 4-и спеціальності у галузі технічних наук.

Академія - заклад вищої освіти, який має право надавати своїм студентам, випускникам докторський ступінь за 2-ма різними дисциплінами.

Щодо Професійних закладів вищої освіти Польщі, то всі вони, незалежно чи приватної чи державної форми, мають назву Вища школа. 

Вища школа - заклад вищої освіти, який має право надавати своїм студентам, випускникам докторський ступінь мінімум за 7-ма різними дисциплінами.

Також вартує виділити поняття Колегіум в середовищі закладів вищої освіти Польщі.

Польський колегіум - це відділення університету з не університетським профілем (наприклад, Медичний колегіум) або відділення університету, яке займається підготовкою бакалаврів. Вартує також відмітити, що це не 100% поняття, але в переважній більшості, оскільки є винятки – як приклад  Колегіум Сівітас, який займається підготовкою не тільки бакалаврів, а й магістрів.

Освіта в Польщі після 11 класу (https://polcentrum.com/navchannia-v-polshchi-pislia-11-klasu/) багатогранна та передбачає розміїття різнопланових напрямків та закладів вищої освіти на будь-які вподобання абутурієнтів.