МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Технікум чи ліцей, що вибрати для українця
Новини Отримати консультацію менеджера

Здобути хорошу освіту в Польщі можна не лише в університетах та інститутах. Українці можуть розраховувати на професійні технікуми та загальноосвітні ліцеї. Головною перевагою такого вибору варто виділити безкоштовну освіту, батьки платять лише за проживання та харчування учня. Але, щоб приїхати в країну та отримати відповідну спеціальність, потрібно буде відповідати мінімальним вимогам.

Як підготувати учня до навчання

Незалежно від обраного навчального закладу, підготовка буде стандартною для всіх. Головне, це знання польської мови на рівні не нижче за позначку В1. Пройти екзаменацію та отримати відповідний сертифікат можна як на території України, так і в Польщі, якщо батьки та дитина вже перебувають у країні. Окрім цього, претенденту має бути не більше 18 років.

Важливо: якщо дитина продовжуватиме офіційно проживати на території України, то для перетину кордону знадобиться закордонний паспорт та один із батьків, опікунів. Самостійно дітям перетинати державний кордон заборонено законодавством обох країн.

Особливості навчання у технікумі

Щоб максимально об'єктивно вибрати освітній заклад, краще провести порівняльний аналіз. Переважна більшість технікумів приймають навчання на безоплатній основі. Але проживання в гуртожитку або в альтернативному місці, а також харчування залишається на плечах батьків. Як показує практика, можна вкластися в бюджет 90-150 євро на місяць, залежно від індивідуальних умов у технікумі. До інших особливостей варто додати:

  • Термін здобуття освіти 5 років.
  • Учень опанує всі навички обраної спеціальності.
  • Може розраховувати знання двох іноземних мов.
  • В окремих випадках за високі здобутки розраховувати на стипендію.
  • Доступ до факультативних знань та практик.
  • Вступ в Польщу: https://polcentrum.com/navchannia/.

Отриманий диплом відчиняє двері для роботи на заводах та підприємствах не лише у Польщі, а й у багатьох європейських країнах на вибір. Фахівця ніхто не обмежуватиме у його індивідуальному виборі свого майбутнього. Варто пам'ятати, що незважаючи на більш ніж 2000 технікумів, лише частина з них має умови для навчання українців.

Польські ліцеї для українців

Головна перевага ліцею, що він приймає на навчання дітей одразу після 9 класу. А сам термін здобуття знань складає всього 4 роки. Українці можуть націлюватися на здобуття освіти у державних ліцеях. Але, як і у випадку з технікумами, додатково доведеться сплатити житло та їжу, до 150 євро на місяць.

Сам по собі ліцей не забезпечує професією, а лише готує учнів до вступу до університетів та інститутів за спрощеною схемою. Окрім цього, випускники польських ліцеїв можуть розраховувати на вступ до інших європейських університетів, що входять до Євросоюзу. За час перебування в Польщі, ліцеїст має багато можливостей відзначитися серед учнів і показати свою зацікавленість у продовженні навчання в Польщі. Актуальна інформація про Вивчення польської мови онлайн.

Висновок для українців

Найпростіше навчатися на території Польщі, якщо один або обидва батьки знаходяться недалеко від дитини. В іншому випадку доведеться багато витрачати часу на переїзди. Якщо підліток спочатку зацікавлений у здобутті вищої освіти, варто націлитись на вступ до ліцею. Достатні мінімальні знання польської, але вони мають бути, оскільки викладання вестиметься саме державною мовою.

Технічні спеціальності не менш потрібні в сучасному світі. Крім цього, дитина зможе стати повністю самостійною у більш стислий термін. Але готуватися до вступу необхідно заздалегідь, щоб кандидат мав необхідні знання польської мови та словниковий запас для спілкування в межах технікуму.