МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Технік реставратор елементів архітектури
Отримати консультацію менеджера

Збереження пам’яток минулого – захоплююче заняття, мрія ентузіастів історії. Це вимагає багато знань та чималих практичних навичок, але це професія, яку цінують.

Як стати реставратором? Реставратор повинен володіти відповідними ручними навичками і великими знаннями з історії та хімії. Це людина, основним завданням якої є догляд за пам’ятками, недопущення їх руйнування та усунення причин і наслідків пошкоджень, що настали з роками. 

Опис спеціальності техніка реставратора елементів архітектури

Технік реставратор елементів архітектури займається ремонтними та будівельними роботами та реконструкцією історичних будівель і споруд.

Реставрація пам’яток архітектури оновлює та відтворює відсутні елементи:

  • кам'яної кладки; 
  • історичних споруд;
  • деталей декору;
  • архітектурні.

Відновлення відбувається  з використанням традиційних і сучасних технологій та матеріалів, пристроїв та будівельних машини.

В чому полягає робота реставратора елементів архітектури? Способи виконання роботи:

  • реставрація відсутніх або пошкоджених частин об’єкта, зміцнення об'єкта просоченнями та смолами, покриття фрагменту лакофарбовим покриттям,
  • використання хімічних речовин, включаючи розчинники або засоби для зняття фарби і лаків, заповнення елементів за допомогою різних видів клеїв, смол, розчинів і захисних штукатурок.

Де працює і скільки заробляє технік-реставратор елементів архітектури?

Випускник спеціальності «Технік реставратор елементів архітектури» може працювати в органах державної адміністрації, в музеях, архітектурних пам’ятках, закладах культури або створити власну реставраційну майстерню. Він також може готувати експертні висновки щодо автентичності творів мистецтва. 

Рівень заробітної плати техніків з реставрації архітектури залежить від їх знань, досвіду та характеру виконуваної роботи. Значно більше заробляють експерти, які працюють у приватних чи великих міжнародних культурних установах.