МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Студентське самоврядування SAMORZĄD STUDENCKI
Новини Отримати консультацію менеджера

SAMORZĄD STUDENCKI

       Часто отримуємо запитання, особливо від молодих абітурієнтів або студентів, котрі їдуть на навчання в Польщі після 11 класу, про те чи є в університетах Польщі студентські організації на кшталт нашого студентського братства чи студентського уряду, парламенту тощо.

       Так ось, як правило, у всіх університетах Польщі такі організації є. Це - SAMORZĄD STUDENCKI або, в прямому перекладі, який власне і відображає сутність цієї організації, - студентське самоврядування.

           Студентське самоврядування має таку структуру:

- університетське самоврядування - яке включає всіх студентів університету;

- факультетське самоврядування - складається з усіх студентів певного університетського факультету;

- університетський/відомчий орган самоврядування;

- університетський/відомчий законодавчий орган місцевого самоврядування.

       Університетські органи самоврядування всіх університетів Польщі об’єднані в СТУДЕНТСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА, який є єдиним закладом, уповноваженим представляти всіх польських студентів.

         SAMORZĄD STUDENCKI, в який до слова, може і вартує вступити кожному студенту, займається захистом прав студентів (така собі студентська профспілка), надання студентам освіти належної якості, контролює справедливий розподіл місць у гуртожитках, організовує культурно-мистецькі, розважальні та спортивні заходи для студентського середовища.

        Звісно, що всі учасники SAMORZĄD STUDENCKI беруть активну участь в організації та проведенні всіх цих заходів, що не може не відобразитися у розвитку в учасників SAMORZĄD STUDENCKI важливих компетенцій таких як організаційні здібності, лідерські якості тощо.

         Це також дає і перевагу при працевлаштуванні, оскільки працедавці одразу звертають на це свою увагу.

      Для того щоб стати учасником SAMORZĄD STUDENCKI достатньо (будучи на будь якому році навчання) підготувати промову та переконати відповідну студентську комісію у Вашому непереборному бажанні долучитися до розвитку SAMORZĄD STUDENCKI, Вашій відданості університету тощо.

         Отож, не вагайтесь, Студенти! Уперед із вірою у свої сили! Бо ви того варті!