Слідами Станіслава Лема
Студенти Культурно-Освітнього Центру «Білий Орел» разом з нашими викладачами з Польщі п. Ядвіґою та п. Якубом, в рамках занять з польської мови, приймали участь у заході «Слідами Станіслава Лема», який був присвячений святкуванню 100-річчя з дня народження відомого польського письменника-фантаста єврейського походження, футуролога та філософа, прозаїка Станіслава Лема, котрий відбувся у Львові 12 вересня. Студенти читали уривки з його автобіографії «Високий Замок», ознайомились дорогою до гімназії, в який навчався Станіслав, а також до його улюбленого магазину кондитерських виробів та іграшок.
Станіслав Лем народився у Львові в 1921 році, тут пройшла його юність, навчався в гімназії та університеті, написав перший фантастичний роман «Людина з Марсу». В 1945 році родина Лемів репатріювалася до Кракова, де Станіслав вступив на медичний факультет Ягеллонського університету. Найпопулярніший з авторів Польщі за кількістю перекладів у світі. Лауреат премії Франца Кафки (1991) та Австрійської державної нагороди з європейської літератури (1985). Помер у Кракові в 2006р.
З нагоди цього ювілею у Львові провели низку заходів:
-На вул. Б.Лепкого на фасаді будинку №4, де Станіслав народився та проживав зі своєю родиною, відкрили меморіальну таблицю на його честь. На урочистому відкритті були мер Львова Андрій Садовий, делегація з міста Кракова, письменник Юрій Андрухович, історик та перекладач Андрій Павлишин та інша інтелігенція міста.
-Також, відкрили мурал, присвячений Лему, який намалювали на стіні компресорної станції, яка розташована на території колишнього трамвайного депо на вул. Вітовського, відомого як LemStation. Мурал відкрили в рамках спільного проекту з польським містом Катовіце – «Нам не потрібні інші світи. Нам потрібні дзеркала», створили його львівські митці Віталій та Сергій Грехи. Як зазначило PolskieRadio, у Катовіце також відкрили мурал Станіславу Лему.
-Окрім цього, відбулась урочиста подія у сесійній залі львівської Ратуші.
На честь письменника до сторіччя від дня його народження польський парламент проголосив 2021 Роком Лема.
Друзі, Ви б хотіли познайомитись з культурою, традиціями та мовою польського народу? Ласкаво запрошуємо в наш Культурно-Освітній Центр з вивчення польської мови!