МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Скільки реально коштує побут студента в Польщі на місяць
Новини Отримати консультацію менеджера

Скільки реально коштує побут студента в Польщі на місяць

Доволі актуальним питанням для багатьох майбутніх студентів і їх батьків є, коли дитина їде на навчання в Польщі після 11 класу, вартість проживання, харчування та побуту в Польщі. Саме ці дві складові (окрім вартості самого навчання, якщо воно платне) витрат є левовою частиною сукупних витрат студента.

Варто відмітити, щодо проживання то основними є два варіанти: гуртожиток та приватне помешкання (квартира). Як правило в обидвох варіантах умовою оренди може бути вимога оплатити також і заставну вартість (кауції), яка відповідає одномісячній орендній платі за квартиру.

Гуртожитки Польщі, як правило, становлять собою сукупність 2-х, 3-х або 4-х місних кімнат. Переважна більшість гуртожитків оснащені безпровідним інтернетом, загальними кухнями (на кожному поверсі), автоматичними пральнями та сушарками, а самі кімнати омебльовані, з постіллю та холодильником. Щодо санвузла, то в польських гуртожитках практикується, що він є загальним на коридорі або ж спільний для двох кімнат. Вартість проживання в гуртожитках коливається доволі суттєво, залежно від навчального закладу, місця та міста розташування, і коливається в межах 350-650 злотих на місяць, що саме по собі є цілком бюджетним варіантом. Проте подбати про це вартує паралельно з вступом до самого навчального закладу, оскільки вони користуються доволі високим попитом.

Що ж стосується варіанту проживання в квартирах, то тут є основних дві можливості: окрема квартира та кімната в квартирі. Ціни, при цьому, також залежать як від міста, так і від самого місця розташування помешкання. У вартість оренди, зазвичай, входять комунальні платежі (в окремих випадках за електроенергію та інтернет орендодавець може попросити оплачувати додатково до основної вартості оренди). Середня вартість оренди кімнати в квартирі коливається в межах від 400 до 800 злотих/міс., а середня вартість однокімнатної квартири обійдеться  в межах 1200-1600 злотих/міс.. Якщо ж Ви бажатимете пошук квартири доручити ріелтору, то його послуги обійдуться Вам в межах 50-100% вартості щомісячної орендної плати.

Як і у витратах на проживання, діапазон витрат на харчування може бути доволі великий. Проте орієнтиром може бути наступна інформація. Якщо харчуватися безпосередньо вдома, купуючи продукти в магазинах, супермаркетах та готуючи собі страви самостійно, то бюджет на харчування може скласти близько 500-600 злотих на місяць. Якщо ж харчуватися в університетських столовах або так званих Barach mlecznych, то триразове харчування Вам обійдеться близько 30-35 злотих на день (900-1050 злотих/міс.).

Що стосується інших витрат, то на послуги мобільного зв’язку вартує передбачити близько до 50 злотих/міс., послуги перукаря – 20-60 злотих, канцелярські товари 10-15 злотих/міс., книги – 50 злотих/міс., консультація лікаря – в середньому 100 злотих.

Разом з тим багато студентів Польщі, практикують, особливо, починаючи з другого року навчання, працювати, таким чином, компенсуючи свої сукупні витрати на проживання та харчування. Нагадаємо, що це звична практика поєднувати навчання з роботою, і студентів охоче беруть на роботу, так як і роботодавці, і студенти звільнені від оподаткування, поки їм не виповнилось 26 років.

Задумуєтесь над освітою у Польщі? Варто заздалегідь подумати над вивченням польської мови. У нашому Освітньому Центрі Ви маєте змогу навчатись дистанційно у форматі онлайн, або ж пропонуємо Вам вивчення польської мови для початківців (https://polcentrum.com/kursy-polskoi/) на наших локіцях в місті Львів.