МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Середні місячні витрати студента у Польщі
Новини Отримати консультацію менеджера

Вищі навчальні заклади на території Польщі привабливі одразу з багатьох причин. Але перед тим, як зважиться на п'ятирічний термін навчання, необхідно грамотно розрахувати майбутні витрати. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим, що сім'я зможе потягнути витрати майбутнього студента протягом п'яти років навчання. Або підготуватися до витрат, щоб студент не кидав навчання на другому чи третьому курсі.

Вартість навчання як базові витрати

На початку кожного навчального року сім'ї доводиться оплачувати вартість навчання наступного курсу. Тут все максимально індивідуально і залежить насамперед від обраної спеціальності та університету. Вартість може змінюватись від 600 до 2500 євро. Але якщо готуватися заздалегідь, за кілька років і старанно вивчати Польську мову, є шанс вступити до державного ВНЗ абсолютно безкоштовно. Для цього необхідно отримати сертифікат знання польської мови на рівні С1.

Оренда квартири або гуртожиток

Наступна стаття видатків, від якої не вийде відмовитися – житло. З одного боку, особисте житло залишає більше свободи дій. Можна вибрати з ким жити, розділити частину орендної плати двох чи трьох співмешканців. Є кілька цілком робочих варіантів, які можна розглянути при виборі житла на найближчий рік або одразу весь період навчання:

  • Студентський гуртожиток в межах 300-600 злотих, з недоліків загальна кухня та санвузол.
  • Однокімнатна квартира у спальному районі міста від 800 до 1200 злотих, комфортно проживатиме самостійно.
  • Оренда кімнати альтернатива особистої квартири обійдеться максимум в 700 злотих.
  • Багатокімнатна квартира з поділом орендної плати одразу на кілька осіб, у деяких випадках коштує 400 злотих.

Якщо брати середній показник із ухилом в економічність, варто закласти 500 злотих на житло. Студентський гуртожиток чи поділ оплати за загальну квартиру в цьому випадку майже не має значення. Однією істотною перевагою гуртожитку є факт, що він розташований максимально близько до університету. Інформація про Навчання в Польщі для українців.

Всі інші витрати

Комплексні обіди в їдальні інституту, найближчих доступних кафе або самостійна закупівля продуктів харчування практично не відрізняється за вартістю. В середньому коштує 150 злотих на тиждень. Не варто обмежувати себе у нормальній їжі, оскільки одноманітне харчування гарантовано негативно впливає на показники успіху. Не варто забувати про кишенькові витрати на розваги та дрібні покупки. Щонайменше 50 злотих на місяць, а краще трохи більше цієї суми. Актуальна інформація про курси польської мови онлайн: https://polcentrum.com/onlain-kursy-polsko-movy/.