МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Рівень С1 – державний сертифікат – як його отримати і що він дасть для безкоштовної освіти в Польщі
Новини Отримати консультацію менеджера

Повноцінно вчитися в університетах, інститутах та інших навчальних закладах Польщі, не знаючи національної мови, практично неможливо. Але для тих, хто володіє мовою практично досконало, держава надає унікальну можливість абсолютно безкоштовно пройти повний курс навчання та отримати диплом європейського зразка. Щоб довести свої реальні знання, необхідно буде пройти державний іспит та отримати відповідний сертифікат із рівнем не менше ніж С1.

Особливості екзаменаційного процесу

Пройти найскладніший іспит на знання писемної та усної частини мови буде не так просто. До нього допускаються лише повнолітні особи, які досягли віку 18 років. Готуватися потрібно з усією відповідальністю, щоб у кожній із категорій набрати щонайменше 60% правильних відповідей. Усього існує п'ять окремих категорій. Недостатньо показати себе з кращого боку в чотирьох, і сподіватися, що екзаменатори заплющать очі на проблеми в окремій галузі знань. Зі 100 можливих балів необхідно набрати мінімум 60 у кожній з наступних категорій:

 • Сприймати польську розмовну мову на слух.
 • Розуміти, за якими правилами будуються речення.
 • Сприйняття письмового тексту загального характеру.
 • Написати один або кілька текстів польською мовою.
 • Усна розмова з носієм польського мовлення.
 • Навчання в Польщі для українців ціни: https://polcentrum.com/navchannia/.

Як правило, якщо судити з минулого досвіду, найскладнішим для претендентів є граматика та написання короткого та довгого тексту. До них необхідно підготуватися особливо ретельно, щоб не втратити можливість вступити до ВНЗ цього року. Успішне здавання гарантує отримання відповідного сертифіката державного зразка.

Як претендувати на безкоштовну освіту

До всіх іноземних кандидатів висуваються однакові вимоги. Якщо отримання сертифіката про знання мови на рівні С1 залишилося позаду, необхідно зробити ще кілька кроків, щоб опинитися серед студентів в одному з численних вищих навчальних закладів Польщі:

 • вибрати університет, інститут та одну із спеціальностей;
 • підготувати необхідний пакет документів для вступу;
 • передати їх в електронному вигляді до обраного ВНЗ;
 • дочекатися позитивної відповіді щодо зарахування абітурієнта;
 • приїхати та пройти повний курс навчання, отримати диплом спеціаліста.

В окремих випадках університети можуть пред'являти до кандидатів додаткові вимоги, які не суперечать внутрішньому законодавству Польщі. Але це стосується лише специфічних професій, де необхідний талант чи схильність до виконання особливих дій. Актуальна інформація про Онлайн курси польської мови.

Якщо з першого разу не вдалося отримати сертифікат

Прийде втратити рік на те, щоб отримати ще одну можливість підготуватися якісніше і повторити спробу складання іспиту на знання польської мови, граматики. Поляки зацікавлені в тому, щоб до них приїжджали талановиті та цілеспрямовані абітурієнти, проте знання державної мови залишатиметься пріоритетом, без якого розраховувати на безкоштовне навчання дуже складно.

Чому вигідно навчатися у Польщі

Система освіти та викладацький склад один із найкращих у Європі та у світі в цілому. Фахівці, які успішно закінчили обраний університет та отримали відповідний диплом, швидко працевлаштовуються як на території Польщі, так і в Євросоюзі в цілому. За час навчання у студента буде багато переваг у проходженні практики, пільгове проживання у гуртожитку. Студентський квиток відкриває численні перспективи отримання додаткових знижок і пільг по всій країні.