МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Працевлаштування студента у Польщі
Новини Отримати консультацію менеджера

Вдалий вступ до вищого закладу на території Польщі сама по собі велика подія. Але, вже через рік, студент починає розуміти, що без додаткового заробітку складно підтримувати комфортне і насичене на різноманітні події життя. Наскільки реально одночасно вчитися, офіційно працювати та отримувати гідну матеріальну компенсацію. Чи варто зв'язуватися з роботою та на що необхідно звертати увагу насамперед.

Хто дорівнює статусу студента?

Знаючи тонкощі законодавства, можна не тільки отримувати від статусу студента всі належні пільги, а й уникнути порушення законів, за які слідує суворе покарання. За законами Польщі, до студентів можуть бути прирівняні такі особи:

 • Усі, хто навчається на стаціонарі у вищих навчальних закладах.
 • Люди, які проходять підготовчі курси національною мовою.
 • Заочна та вечірня освіта пов'язана зі складнощами працевлаштування.
 • Інші неповні та професійні форми навчання.
 • Навчання у Польщі для українців: https://polcentrum.com/navchannia/.

Фактично під категорію повноцінних студентів потрапляють лише люди з першої категорії. Але, у всіх інших також є можливість знайти роботу, якщо вона необхідна з тих чи інших причин.

Чи можна влаштуватися на роботу офіційно

Відповідь буде максимально простою, на роботу може розраховувати будь-який студент чи студент з інших категорій за польським законодавством. Але способи працевлаштування можуть істотно відрізнятися один від одного. Є кілька стандартних напрямків, які варто розглядати:

 • Студентська віза не обмежує кандидата у виборі роботи, головне щоб вона не шкодила процесу навчання.
 • Форма Zezwolenie, якщо учня на заочній формі має унікальні навички, необхідні роботодавцю в Польщі.
 • Дозвіл Oświadczenie, свого роду робоче запрошення на підробіток.

Знаючи всі труднощі, має сенс вступати на очну форму навчання та отримувати всі можливі переваги від перебування у Польщі. За п'ять років, доки триває стандартне навчання на одну із затребуваних спеціальностей, студент може не лише забезпечувати себе самостійно, а й завести корисні трудові зв'язки. Поліпшити свої мовні навички, регулярно спілкуючись із носіями польської мови. Актуальна інформація про тк як Вивчити польську мову онлайн.

Яку роботу шукати та де це робити

Повноцінно роботі студенти очної форми навчання можуть приділяти лише три дні. Решту часу необхідно для продуктивного навчання. Заочна, вечірня форма навчання залишає більше перспектив працевлаштування. Є кілька варіантів, як підшукати офіційний підробіток, за який гарантовано можна отримати належну матеріальну виплату:

 • на стандартних стендах при вході в холі ВНЗ;
 • спитати знайомих на старших курсах інституту;
 • скористатися спеціальними сайтами, що пропонують роботу;
 • ярмарки вакансій та бюро працевлаштування при університеті.

Як не дивно, але наявність практичного досвіду на роботі, що низько оплачується, касира, кур'єра або складського робітника позитивно відбивається на кар'єрі в цілому. Великі компанії згодом набагато лояльніше приймають на роботу співробітника, який у студентські часи самостійно заробляв на своє життя.

Низькооплачуваної роботи в країні дуже багато, головне зупинити свій вибір на тій, від якої студент найменше втомлюватиметься і не витрачатиме час на поїздки в обидві сторони. Не варто занадто часто міняти місця роботи, це може негативно позначитися на репутації загалом і пошуку наступних підробітків. Роботодавець завжди намагається шукати відповідальних співробітників, навіть знаючи, що вони прийшли на вакансію лише на кілька місяців.