МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Помилки батьків при виборі професії для дитини!
Новини Отримати консультацію менеджера

Помилки батьків при виборі професії для дитини!

Усі батьки, звісно, прагнуть якомога більше допомогти своїм дітям при виборі майбутньої професії. І часом припускаються глобальних помилок, котрі в подальшому майбутньому можуть нанести шкоду дитині.

Отже, розглянемо найпопулярніші помилки батьків щодо своїх дітей – майбутніх абітурієнтів, котрі планують вступити в Польщу після 11 класу:

-Не намагайтеся реалізувати в дитині свої мрії, які не збулись у Вас. У Вашої дитини своє життя, дозвольте їй мати свої мрії. А Ви уважно дослухайтесь до них.
-Помилкою буде не враховувати сильні сторони своєї дитини, захоплення та хобі, її нахили та вподобання. Якщо Ви будете допомагати дитині обирати професію, враховуючи усі вищеперераховані її плюси, в майбутньому вона буде мати конкурентну перевагу перед іншими, тому що буде любити те, чим вона займається.
-Наступною помилкою буде - це вибір професії по принципу моди або престижності станом на сьогодні. На консультаціях не раз чуємо, коли батьки просять підказати популярну професію, котра є престижною нині, в тренді. Потрібно збагнути, що не завжди те, що є популярним та престижним сьогодні, обов’язково буде популярним та добре оплачуваним завтра. Тому потрібно обирати професію так, щоб хотілося нею займатись і сьогодні, і в майбутньому.
-Помилка – йти в будь-який заклад за друзями. Теж часом є така ситуація. Японці кажуть: «У кожного самурая свій шлях»! Тому потрібно брати відповідальність за вибір майбутньої професії самостійно, не дозволяти його робити за тебе комусь, навіть, якщо це твій найкращий друг.
-Не ламайте мрії дітей! Якщо дитина мріє опанувати певну професію, а Ви через силу зробите так, що вона навчатиметься іншій, через якийсь час, скоріш за все після закінчення того закладу, який під тиском обрали Ви, дитина піде вчитись ще раз, але вже для себе, або піде на ту роботу, про яку вона мріяла.

Займатись улюбленою справою це важлива складова щасливого життя!

Тому допомагайте дітям зробити вибір. При цьому виборі задайте собі питання та врахуйте перш за все: що дитина любить, чим вона захоплюється, ким вона прагне стати в майбутньому, про що вона мріє? Подивіться зі сторони на свою дитину, яка професія їй більше підходила б. І просто допоможіть, а не зробіть це замість неї!

Вибір дитини падає на здобуття вищої освіти в Польщі? Чудова нагода отримати європейську освіту! І, звісно, при підготовці до цього цікавого етапу в житті необхідно заздалегідь записатись на курси польської мови для вступу (https://polcentrum.com/kursy-polskoi/), щоб почуватись впевнено в подальшому навчанні в сусідній країні та побуті загалом.