МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Підробіток студента у Польщі
Новини Отримати консультацію менеджера

Витрати на навчання студента у Польщі можуть суттєво підірвати Український сімейний бюджет. Але, навчаючись офіційно на очній системі, всі без винятку студенти можуть розраховувати на офіційний підробіток. Для цього можна використовувати вихідні дні, а в деяких випадках кілька годин увечері після пар. Але на що може розраховувати студент без трудового досвіду?

Тільки легальна робота

Відразу варто обмовитися, Польща – сучасна країна, яка не терпить нелегальну працю неоподатковуваною. Отже, підприємцям та великим компаніям не вигідно брати на роботу, навіть на тимчасову, нелегальних співробітників. Та в цьому немає жодного сенсу, тому що з проблемою влаштується на роботу студент точно не стикатиметься. Простих вакансій досить багато, головне грамотно поєднувати робочий графік і свій вільний час. Найпопулярнішими сферами варто виділити:

  • Обслуговування у ресторанах чи готелях із заробітною платою в межах 7-15 злотих на годину.
  • Туристична галузь та великі супермаркети раді бачити студентів на вихідні.
  • Репетиторство іноземних мов та окремих предметів, до 40 злотих на годину.
  • Помічники для кулінарних свят затребувані за 10 злотих на годину.
  • Численна сезонна робота у сільськогосподарській галузі до 30 злотих на годину.

Крім цього, для студентів, які показують чудову успішність, завжди знайдеться підробіток у рідному інституті чи університеті. Це найприйнятніший варіант, тому що не доводиться далеко їздити і не сильно уникати теми спеціальності. Інформація про Навчання в Польщі після 9 класу.

Де можна знайти підробіток на вихідні?

Першокурсникам буде найскладніше, оскільки вони ще не обжилися в новій країні в абсолютно незвичайних умовах самостійного життя. Насамперед по пораду можна звернутися до старших студентів, щоб вони порекомендували вас особисто. По-друге, є ще кілька цілком робочих варіантів для пошуку разової або періодичної роботи для хлопців та дівчат:

  • пошукати вакансії на спеціальних сайтах;
  • звернути увагу на дошку оголошень в інституті;
  • запитати особисто у кількох кафе, ресторанах;
  • звернутися за допомогою до деканату.

В останньому випадку студентам точно не відмовить у допомозі та порекомендують конкретні місця або вчинити певні дії для пошуку посильної роботи. Популярними видами діяльності для польських студентів варто виділити кур'єрську службу, дрібну допомогу по господарству або вигулу домашніх вихованців. Від зайвих рук на вихідні не відмовляться різноманітні майстерні з ремонту техніки та автомобілів.Актуальна інформація про курси польської мови онлайн: https://polcentrum.com/onlain-kursy-polsko-movy/.