МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
PESEL, UKR та безкоштовне навчання у Польщі
Новини Отримати консультацію менеджера

У сусідній Польщі, як і в Україні, є свої законодавчі норми, якими живуть громадяни. PESEL – це спеціальний, цифровий спосіб ідентифікації всіх платників податків, які мешкають на території країни. Але уряд Польщі додав можливість отримання ідентифікатора іноземцями, які не беруть участь у безпосередньому наповненні бюджету країни. Реєстрація дає можливість отримати доступ до деяких сервісів та послуг, необхідних для комфортного перебування в країні, навіть якщо ця мета навчання.

Що надає українцям статус UKR

Зміна внутрішнього законодавства була вимушеною мірою, оскільки до Польщі з території України надходила велика кількість біженців. Фактично статус UKR забезпечує повноцінний захист польською державою всіх тимчасових переселенців. Уряд грамотно підійшов до набуття статусу, і об'єднав усі необхідні процеси в єдиному бланку, натомість видаючи цілий пакет:

  • Статус УКР забезпечує юридичний захист на території Польщі.
  • Безпосередньо унікальний ідентифікатор.
  • Офіційну дату в'їзду до країни, що приймає.
  • Посвідчення особи, якщо наявні документи це не забезпечують.
  • Профіль з доступом до електронного кабінету державних сервісів.
  • Навчання в Польщі.

Статус UKR можна отримати добровільно, як і відмовитись від нього. Але завдяки оформленню заявки за місцем проживання люди отримують безліч додаткових переваг. У тому числі деякі зобов'язання.

Оформляти чи не оформлювати PESEL, UKR

Відмовитись від отримання можна з власних причин. Але основною об'єктивною причиною відмови буде відсутність планів надовго затримуватись у чужій країні. Немає бажання чи необхідності отримувати спеціальну матеріальну допомогу. У країні можна перебувати до 18 місяців, залежно від наявності тих чи інших документів. А отримання статусу UKR забезпечується такими ресурсами:

  • можна через 9 місяців перебування у країні оформити посвідку на проживання;
  • оформити одну з кількох посібників на дітей;
  • адаптаційний посібник у сумі 300 злотих.

Здобути освіту без цифрового ідентифікатора на території Польщі практично неможливо. Якщо зовсім простими словами, PESEL – це цифровий ідентифікатор особи, необхідний не лише для податкової служби, а й для інших численних соціальних програм, які надає і постійно оновлює держава. Читайте https://polcentrum.com/onlain-kursy-polsko-movy/.

Безкоштовна освіта у 2023 році

Не варто думати, що вступити на безкоштовне навчання до польських вищих навчальних закладів практично неможливо. Навпаки, для абітурієнтів з України відкрито всі можливості для вступу практично до будь-якого ВНЗ. Єдиною умовою, яку необхідно дотримуватися всім іноземцям, є знання польської мови на рівні С1.

Щоб підтвердити свої знання на такому високому рівні, необхідно отримати спеціальний сертифікат. Його видає державна комісія, до якої можна заздалегідь подати відповідну заявку. Якщо заздалегідь готуватись до випробування, є великий шанс успішно пройти іспит та отримати відповідний сертифікат. Але подавати заявку і проходити випробування можна лише один раз на рік.

Є цілий список університетів, які готові прийняти на безкоштовне навчання студентів з України з сертифікатом, що підтверджує високі знання польської мови. Вони розташовані як у великих, центральних містах країни, так і відносно невеликих. У кожному конкретному випадку є свої переваги та недоліки. Фахівці індивідуально підходять до вирішення будь-якої проблеми, щоб абітурієнт мав максимум шансів на безкоштовне отримання диплома європейського зразка.