МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Опікун правний
Новини Отримати консультацію менеджера

Опікун правний (Opiekun Prawny) - законний представник студента в ліцеях та технікумах Польщі.

Батькам важливо перш за все розуміти, що, відправляючи неповнолітню дитину в Польщу на навчання до технікуму чи ліцею без опікуна, ви самі позбавляєте його юридичних прав, фактично лишаючи свою дитину безправною в іншій країні. 

Можуть виникати екстрені ситуації у житті, тому потрібно чітко усвідомлювати усю важливість та необхідність мати в Польщі поруч з неповнолітньою дитиною офіційного законного представника.

Поговоримо докладніше про обов'язки опікуна і про його необхідність.

Це людина, яка проживає в безпосередній близькості до місця проживання вашої дитини, що має юридичне право представляти інтереси вашої дитини на території Польщі. Він підтримує тристоронній контакт між Вами, Вашою дитиною і державними установами. Опікун - це не тільки формальний виконавець, а також Ваша довірена особа, і перш за все людина, яка підтримує постійний контакт з дитиною, допомагає їй в складних ситуаціях і адаптації, підтримує, контролює, спільно з дитиною вирішує її проблеми, пов'язані з навчанням, проживанням. Саме таких опікунів забезпечує для своїх студентів «Білий Орел». Навчання в Польщі буде спокійнішим та нідійнішим, маючи опікуна поруч зі своєю дитиною.

Функції, які виконує опікун: 

Допомога в адаптації: приїзд на навчання до закладів освіти Польщі; розміщення в гуртожитку та знайомство з персоналом, інформування про регламент і правила проживання; спільне відвідування навчального закладу, знайомство з дирекцією та педагогічним колективом, ознайомлення з правилами та обов'язками учнів, допомога в заповненні всіх необхідних документів; ознайомча навчальна екскурсія по місту з демонстрацією торгових центрів, банків, аптек, лікарень, пунктів поліції та інших важливих закладів; навчання користуватись громадським транспортом відповідно до правил і законів; допомога в здійсненні всіх необхідних платежів на території Польщі.

Функції під час навчання: контроль навчального процесу та успішності дитини, відвідування батьківських зборів, постійний контакт з класним керівником з подальшою передачею всієї отриманої інформації батькам; заповнення та підпис поточних необхідних для навчання та проживання документів, а також у банківських установах та інш., при потребі вирішення усіх внутрішніх питань і проблем, пов’язаних із навчальним процесом.

Функції під час екстрених або проблемних ситуацій: допомога у вирішенні внутрішніх конфліктних ситуацій; контроль відвідуваності дитини занять, негайне інформування батьків у разі проблем зі здоров'ям; відвідування лікаря, контроль покупки необхідних ліків.

Додаткові функції (в разі потреби): супровід вашої дитини під час поїздок додому і повернення до Польщі; допомога в розвитку талантів дитини (секції, гуртки, конкурси, інтереси); екскурсії та поїздки екскурсійного характеру по містах Польщі.

 

Давайте розглянемо найпоширеніші ситуації з практики опікуна технікумів та ліцеїв Польщі:

Часом батьки не можуть додзвонитися до своїх дітей з різних причин: будь це відсутність зв'язку чи діти не відповідають на повідомлення, і хвилювання батьків нарощуються. 

Може трапитись конфлікт з вчителями або працівниками гуртожитку. І, навіть, якщо Ви приїдете в Польщу, не завжди вдасться вирішити проблему, так як у Вас може виникнути мовний бар’єр. 

Дитина захворіла і погано себе почуває. Лікарі в Польщі обслуговують неповнолітніх пацієнтів тільки в присутності батьків або юридичного опікуна. Тобто дитина фактично позбавлена медичної допомоги, якщо вона не має опікуна.

Підліток їде від батьків і починає відчувати безконтрольність, може знижуватись успішність у навчанні, понаднормово витрачатись кошти. Звісно, є певний контроль батьків по телефону, але це не дає такого ефекту, як розуміння того, що поруч завжди є людина, яка ненав'язливо контролює навчання та поведінку, а при необхідності за попереднім інформуванням батьків - втручається.

У дітей можуть траплятись невдачі у навчанні і замість того, щоб вирішити їх, вони приховують це. Накопичуючись, батьки дізнаються про них лише в кінці року, коли дитині може загрожувати відрахування із закладу за неуспішність. Уникнути таких ситуацій можливо при наявності опікуна та якісній співпраці. В свою чергу, опікун своєчасно інформує про всі погані оцінки, що дає можливість вчасно проконтролювати, вплинути на дитину і виправити усе, не допускаючи кризових ситуацій.

Відправляючи дитину на навчання в Польщі після 9 класу (https://polcentrum.com/navchannia/), варто забезпечити їй надійну підтримку в особі опікуна. Даний крок не буде означати недовіру або сумнів в дитині, а скоріше навпаки - покаже вашу любов і турботу в тому, що Ви не залишите дитину одну в іншій країні, а будете весь час поруч, здійснюючи необхідну підтримку також і через опікуна. 

Компанія «Білий Орел» гарантує своїм студентам ліцеїв та технікумів Польщі виконання всіх вищевказаних опікунських зобов'язань на території Польщі.