МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Narodowe Czytanie "Moralność Pani Dulskiej"
Новини Отримати консультацію менеджера

Що таке NARODOWE CZYTANIE?

     Кожного року під почесним патронатом Пари Президентської відбувається спільне читання в один певний день в одну годину у багатьох країнах світу. Цього року, окрім України, читання відбувалось в Словенії, Іспанії, Італії, Австралії та інш.  Для цього завчасно обирається книга для такої події, яку потрібно прочитати.

      Цього року це дійство припало на 4 вересня і це був ювілейний десятий випуск Національного Читання – Narodowe Czytanie. Популяризували книгу «Moralność Pani Dulskiej» («Мораль пані Дульської») письменниці, акторки Gabrieli Zapolskiej. Цей драматичний твір був написаний у 1907 році, який засуджує лицемірство та брехливість, також прослідковується комізм та гірка іронія. Окрім майстерних описів героїв та відчуття мови, передусім лунає універсальне моральне послання, яке закликає не засуджувати зло в ім’я чесності і справедливості. Поняття «дульщизна» назавжди увійшло до розмовної мови й у різні епохи по-різному інтерпретувалося, стаючи предметом жвавих дискусій», - написав Анджей Дуда.

     В Культурно-Освітньому Центрі «Білий Орел» активну участь у цьому заході приймали студенти нашого Центру разом з викладачем з Польщі пані Ядвіґою. Обговорювався сюжет книги, діти залюбки по черзі читали свої ролі з твору, викладачем доносилась головна думка книги. Було пізнавально, корисно та цікаво.

    П’єсу «Мораль пані Дульської» екранізував в 1957 р. на Київській кіностудії ім..О.П.Довженка О.Швачко. Спектаклі відбувались у Києві, Львові, Одесі, Сімферополі та інших містах.

     Коротко про польську письменницю, актрису Габріелу Запольську. Народилась в 1857р. в с.Підгайці Волинської області у міщанській родині. Навчалась у Львіському педагогічно-науковому інституті. Професійно займалась акторською діяльністю, виступала у Кракові, Львові, Познані та в галицьких мандрівних трупах. Як письменниця дебютувала у 1883 р., у її скарбничці повісті, новели, оповідання, драматичні твори, романи. Більшу частину життя письменниця провела у Львові. Похована у 1921 році на Алеї Заслужених на Личаківському цвинтарі у Львові.

       В Культурно-Освітньому Центрі «Білий Орел» Ви маєте змогу відвідувати курси польської мови, будете ознайомлені з культурою та традиціями польського народу, історією. Ми завжди приймаємо активну участь у різноманітних конкурсах, подіях, активностях.

     А якщо в подальшому у Вас є бажання поїхати на навчання в Польщі після 11 класу (https://polcentrum.com/navchannia-v-polshchi-pislia-11-klasu/) або на навчання після 9 класу, ми залюбки Вам допоможемо у цьому питанні та забезпечимо повний супровід абітурієнта. На нашому сайті Ви можете залишити заявку і менеджер залюбки Вас проконсультує.