МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Найбільш популярні спеціальності в Польщі після 9 класу
Новини Отримати консультацію менеджера

Найбільш популярні спеціальності в Польщі після 9 класу⠀

Закінчивши 9 клас української школи, учні мають змогу продовжити безкоштовне  навчання в польських ліцеях, технікумах або професійних школах. Найбільшою популярністю користуються ліцеї, навчання в яких триває 4 роки або технікуми – 5 років навчання відповідно. Нагадаємо, що по завершенні навчання в ліцеях учні здають матуру та можуть вступати у заклади вищої освіти та продовжити навчання. Закінчуючи навчання в Польщі в технікумах, є два шляхи: здати egzamin zawodowy та почати працювати за професією, а також є можливість здати матуру та вступити у заклад вищої освіти для подальшого навчання.

Великим плюсом є те, що навчаючись у ЛІЦЕЯХ Польщі, дитина одразу обирає собі напрямок, вивчаючи предмети більш поглиблено, наприклад: хіміко-біологічний чи фізико-математичний, лінгвістичний, гуманітарний або спортивний та інш. Професію ліцеї не дають, однак це сильний старт для продовження навчання у закладах вищої освіти Польщі.

Навчаючись в ТЕХНІКУМАХ Польщі, не просто йде підготовка до вступу в університети, вони ще й дають професію, за якою можна розпочинати кар’єру в будь-якій країні ЄС. Серед популярних напрямків зазначимо: іт-галузь, економічний, технічний, творчий, туризм, сільське господарство, агробізнес, харчова промисловість, будівельна справа, авіаційний, автомеханічний, дизайн, перукарська справа, мехатроніка, відновлювальна енергетика, логістика, маркетинг та інш.

Міністерство Освіти Польщі забезпечує усіх дітей-іноземців безкоштовними уроками вивчення польської мови (https://polcentrum.com/kursy-polskoi/), котрі тривають протягом перших 12 місяців навчання в Польщі. Кожен освітній заклад має власний графік таких занять та організовує їх самостійно на базі навчального закладу.

Навчаючись у польському ліцеї або технікумі дитина повністю занурюється в європейський ритм життя та отримує безцінний досвід спілкування в польському середовищі.

Бажаєте, щоб Ваша дитина поїхала на навчання до Польщі звертайтесь до нас - надамо консультацію та усі вступні турботи візьмемо на себе!