МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Мотиваційний лист
Корисні статті Отримати консультацію менеджера

Мотиваційний лист

Мотиваційний лист - що це? Для чого це? Яка його мета?... і т.д. Спробуємо коротко пояснити в цій статті.

На сьогодні мотивація – це чи не найважливіший драйвер розвитку і руху вперед будь якої сфери діяльності людини, суспільства чи організації любого рівня і масштабу. Заклади освіти, особливо вищої освіти є не виключенням. Саме тому  практично всі університети серед обов’язкових умов до переліку документів, які подають абітурієнти, котрі їдуть на навчання в Польщі після 11 класу включають мотиваційний лист – оскільки ВНЗ хочуть мати серед своїх студентів найбільш мотивованих, бо це один з елементів успішності та розвитку університетів, бо кожен університет хоче мати можливість пишатися видатними, висококваліфікованими людьми, які отримали освіту саме в їхньому ВНЗ. А такими людьми можуть стати, перш за все молоді люди, які мають найвищий рівень внутрішньої мотивації навчатися, які максимально чітко розуміють, чого вони хочуть від життя, які мають високі та амбітні цілі. Саме це оцінюють і очікують прочитати відповідальні працівники університетів в мотиваційних листах абітурієнтів.

Отже, мотиваційний лист має відповідати певним формальним вимогам, які варто враховувати при написанні: лаконічність (в т.ч. тільки важливі факти та цифри), структурований принцип викладення інформації з розподілом на абзаци, без емоційних відтінків, практичність, серйозність, простота подачі інформації без граматичних та орфографічних помилок, шанобливість звернень в листі.

Мотиваційний лист має в собі включати пояснення розкриття причин, чому саме цей конкретний університет Ви обрали і, чому саме цю спеціальність, а інколи і чому саме цю країну для навчання Ви обрали. Також вартує перерахувати навики, навчальні курси та інші здобутки, які Ви як абітурієнт вже маєте та, які є важливими для спеціальності, яку Ви обрали. В окремих випадках можна також зазначити рівень своєї успішності в середній освіті з профільних предметів. Важливим, в ряді спеціальностей, також є проявлення в мотиваційному листі соціальних аспекти діяльності абітурієнта, готовність та чіткі кроки для служіння суспільству, науці тощо.

Обов’язково в кінці мотиваційного листа написати два-три речення підсумкового характеру.

В процесі підготовки мотиваційного листа вартує дуже добре вивчити все що стосується життя університету, його місії, цілей, здобутків, досить добре розуміти особливості менталітету жителів, історії міста та країни в якій знаходиться університет, ну і, звісно, максимально детально вивчити особливості факультету і спеціальності, яку Ви обрали.

І чи не найголовнішим є, щоб Абітурієнт доволі глибоко зрозумів себе, свої внутрішні мотиватори і драйвери…інколи на це потрібно немало часу…,тому не гайте його та не залишайте написання свого мотиваційного листа на останній момент.

Цілком нормальним є, коли процес написання фінальної версії мотиваційного листа у Вас складатиметься з декількох інтерпретацій, декількох чорновиків, оскільки Абітурієнт має все добре обдумати, зважити, «пропустити через себе».

Успіху Вам! Ви можете все! У Вас все обов’язково вдасться!