МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Ліцеї, технікуми, бранжові школи-варіанти навчання після 9 класу
Новини Отримати консультацію менеджера

Розглянемо систему середньої освіти в Польщі.

Громадяни України, які закінчили 9-11 клас загально-освітньої української школи, але не досягли 18 річного віку, можуть вступити в державний польський технікум чи ліцей, або бранжову школу на безкоштовне навчання.

- Ліцей (Liceum ogólnokształcące) – 4 роки навчання. Після закінчення випускник здає випускний екзамен – matura – та отримує атестат зрілості – свідоцтво про повну загальну середню освіту. Подальше навчання – це здобуття вищої освіти. Освіта в державних ліцеях безкоштовна для іноземців, а в приватних навчання проводиться на платній основі.
- Технікум (Technikum) – 5 років навчання, безкоштовно в державних технікумах. Після закінчення випускник отримує професійну кваліфікацію, здавши egzamin zawodowy та може приступати до роботи по вивченій професії, а також може здавати випускний екзамен – matura – для отримання атестату зрілості та продовження навчання у закладах вищої освіти.
- Бранжова школа I ступеня (раніше вона мала назву професійна школа або szkoła zawodowa) – 3 роки навчання, безкоштовно. Аналог профтехучилища, навчання відбувається у межах вивчення спецдисциплін по обраній спеціальності. Після закінчення школи та здачі професійного екзамену випускник отримує диплом, який підтверджує присвоєну йому професійну кваліфікацію.
- Бранжова школа II ступеня (професійна школа/szkoła zawodowa) – 2 роки навчання, безкоштовно. Для отримання повної середньої освіти та можливості здобуття подальшої вищої освіти, випускники можуть продовжити навчання в бранжовій школі II ступеня, технікумі або ліцеї для дорослих, в які вони зараховуються одразу на другий курс.

Варіантів освіти в Польщі представлено достатньо, але для навчання в Польщі після 9 класу української школи найбільше підходять ліцеї та технікуми.

Освіта в Польщі для українців після 9 класу – найкоротший шлях до працевлаштування на теренах Євросоюзу, а також до вступу в польські та європейські університети, для цього Вам необхідно опанувати польську мову. Білий Орел завжди радо вітає Вас у нашому освітньому центрі, щоби успішно провадити Вас дорогами польської мови та запрошує Вас на вивчення польської мови з нуля (https://polcentrum.com/kursy-polskoi/).