Модельєр — це художник, кравець, стиліст, який створює одяг та та аксесуари (наприклад, сумочки, взуття, головні убори, прикраси).
Дизайнер створює креслення окремої моделі або цілої колекції, виготовляє його вручну, на папері або використовує спеціалізовану комп’ютерну програму. У його завдання також входить вибір матеріалів, з яких будуть пошиті моделі, тому він тісно співпрацює з виробниками тканин, бере участь у підготовці шаблонів одягу, на основі яких буде запущено виробництво, а потім передає їх на пошиття або шиє сам.
У випадку з художнім дизайном, коли колекція готова, дизайнер починає співпрацю з модельними агентствами, а потім бере участь у підготовці показу та каталогу зі своєю колекцією або шукає інший спосіб просування та продажу (наприклад, звертатися до спеціалізованих інтернет-магазинів). ). Дизайнер, який працює самостійно, повинен знати принципи маркетингу, реклами та PR, адже в даному випадку він є не тільки творцем, а й менеджером свого бренду.
Знання та вміння
Дизайнер повинен володіти знаннями в області дизайну, малювання, живопису та пошиття одягу, крім того, він повинен мислити наочно і вміти надавати об’ємну форму своїм ідеям, тому від нього потрібна уява і просторове мислення. Окрім майстерності в області крою та шиття, йому знадобляться знання технічних питань та комп’ютерного проектування.
Спеціалізація за напрямом навчання: висока мода, театральний та кінокостюм та промисловий одяг, верхній жіночий та чоловічий одяг, білизна, робочий одяг, дитячий одяг, спортивний одяг.
Працевлаштування та заробіток
У молодого дизайнера є вибір: чи працювати у фірмі з одягу, в якій художні бачення молодого дизайнера стикатимуться з думкою решти команди та суворою ринковою реальністю, чи створити приватне ательє, яке дасть йому більше свободи. Слід пам’ятати, що сьогодні продаж одягу через інтернет – це величезна сила.