МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Громадський транспорт в Польщі
Новини Отримати консультацію менеджера

Громадський транспорт Польщі

Ви плануєте або ж уже поїхали на навчання в Польщу після 11 класу (https://polcentrum.com/navchannia-v-polshchi-pislia-11-klasu/) і одне з найперших з чим потрібно розібратись - це з транспортною системою міста.

В цій статі ми акцентуємо Вашу увагу на основних аспектах та організації громадського транспорту Польщі. Як і в більшості країн, в Польщі організація громадського транспорту регулюється на верхньому рівні відповідним законодавством, в Польщі, зокрема, це відповідний законодавчий акт «Про громадський транспорт», яким передбачено зокрема, що міські ради оголошують тендер на виконання послуги з пасажирських перевезень і оплачують перевізнику за це, незалежно від кількості перевезених пасажирів. На нижчому рівні ж питаннями організації громадського транспорту (тендери, тарифи тощо) займаються відповідно органи місцевого самоврядування. Історично в пострадянський період Польщі, її громадський транспорт також був рефомований завдяки «Плану Бальцеровича».

Отже, основні аспекти та цікава інформація:

Квиток в Польщі можна купити трьома різними способами:

-В мобільному застосунку
-В кіоску або автоматі продажу квитків
-У водія лише за готівку

Як правило квитки поділяються на одноразові та на певний час (в основному це: 20хв, 40хв, 60 хв, 24год, місячний  проїзний квиток).

Квитки в громадському транспорті підлягають обов’язковому компостуванню, а на період перевірки квитків, компостери, як правило блокуються. За безквитковий проїзд доведеться заплатити орієнтовно від 150 до 200 злотих. Також, у Польщі заборонено курити на зупинках, за такого роду порушення Вам необхідно буде сплатити штраф, розміром у 500 злотих.

Після першого компостування (не стосується одноразових квитків), Ви можете робити пересадки на різні види громадського транспорту протягом періоду дії квитка, який Ви придбали. Звісно, що чим на довший період Ви купуєте квиток, тим він більш економічно вигідний.

Розклад руху громадського транспорту завжди є присутній на його зупинках, а також в інтернеті або відповідному мобільному застосунку (як приклад jakdojade). Громадський транспорт в Польщі їздить чітко за розкладом – зважайте на це.

В окремих містах Польщі громадський транспорт також може поділятися на зони, який по суті є географічним поділом міста та приміської території, куди їздить той чи інший громадський вид транспорту. Залежно від зони, як правило варіюється і вартість  проїзного квитка.

В Польщі є також і категорії пасажирів, які можуть користуватися пільгами. Для студентів та учнів денної та заочної форми навчання, як правило, теж діє визначена знижка для проїзду у розмірі 50%.

Окрім класичного транспорту, якими в Польщі є автобуси та трамваї, в окремих містах(Краків, Гданськ, Вроцлав) є «наземне» метро, SKM – швидкісні трамваї з частотою руху від 6 до 30 хвилин (залежить від часу доби), а наприклад в Варшаві, також є і класичне метро.

Як і всюди, звісно в Польщі є і таксі. Разом з тим вартує користуватися послугами ліцензованих операторів, так можна бути впевненими в правильності тарифу. На дверцятах машини повинна бути позначка «TAXI», крім того вказані тарифи та номери телефонів обслуговуючої компанії. На прохання пасажира водій повинен видати квитанцію.

Також пам’ятаємо про таксі Uber та Bolt, яке є можливість замовити через мобільний застосунок.

Нагадуємо, що наш Освітній Центр Білий Орел на постійній основі протягом року проводить набір на вивченя польської мови Львів у наші аудиторії, а також можна вивчати польську мову у форматі онлайн.