МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Державний сертифікаційний іспит з польської мови для іноземців
Новини Отримати консультацію менеджера

(Egzamin Certyfikatowy z języka polskiego як obcego)

Він буде потрібний усім, хто планує вступити на безкоштовне навчання до одного з численних вищих навчальних закладів Польщі. Записатися на іспит можуть не лише дорослі люди, які досягли 18-річного віку, а й підлітки в діапазоні від 14 до 17 років. До здачі допускаються не лише громадяни, які проживають на даний момент на території Польщі, а й іноземці, які планують приїхати в країну з освітньою метою або на працевлаштування.

Для чого може знадобитися сертифікат

Є кілька категорій оцінки знань у польській мові. Для прикладу, щоб розраховувати на вступ і безкоштовне навчання, буде потрібний досить високий рівень, не менше С1. Щоб досягти таких результатів, вивчати мову варто заздалегідь ще в школі. Крім цього, сертифікат стане в нагоді і для інших цілей:

 • Розраховувати на польське громадянство, рівень В1.
 • Працевлаштування на офіційній роботі залежно від спеціальності від В1 до В2.
 • Здобуття освіти в технікумах та спеціальних школах.
 • Навчання в Польщі для українців: https://polcentrum.com/navchannia/.

Багато компаній, корпорацій та приватних підприємців також вимагають від своїх майбутніх підлеглих підтвердженого знання польської мови. Офіційний сертифікат відкриває двері для великих перспектив у Польщі. Набагато менше обмежує можливості вибору оптимальної спеціалізації в освітньому секторі.

Скільки потрібно заплатити за іспит

Вартість варіюється від кількох змінних. Крім цього, центри, розташовані у кількох країнах світу, можуть додатково трохи збільшувати чи зменшувати вартість іспиту. Середня розцінка буде виглядати так:

 • для молоді віком до 17 років не дорожче за 90 Євро;
 • дорослі на рівень А1-А2 до 120 Євро за іспит;
 • оцінка знань на рівень В1-В2 збільшиться до 150 Євро;
 • максимальний рівень знань С1-С2 коштує 180 євро;
 • вартість сертифіката 20 Євро.

Існує і безкоштовна складання іспиту з отриманням сертифіката, але організовується окремими компаніями, з пред'явленням до кандидатів особливих вимог. Як правило, ця благодійність має локальний характер.

Як відбувається складання іспиту

Усі кандидати мають пройти стандартну процедуру в одному із центрів сертифікації. Іспити проводяться тричі на рік, але записатися на повторну перевірку можна буде лише через рік. Тому, щоб не витрачати час та власні гроші, варто якнайкраще підготуватися. Письмова частина найвідповідальніша і складається з 4 пунктів:

 • rozumienie ze słuchu – 25 хвилин аудіювання:
 • rozumienie tekstów pisanych – 45 хвилин на розуміння написаного тексту;
 • poprawność gramatyczna – на граматику виділено 45 хвилин;
 • pisanie – 75 хвилин для написання тексту.

Усна розмова з носієм польської мови триває не більше 15 хвилин. Екзаменатору цілком достатньо шляхом стандартної невимушеної розмови оцінити навички володіння мовою та словниковий запас претендента. Залежно від передбачуваного рівня знань кандидату необхідно набрати від 50 до 60 відсотків від загального обсягу. Актуальна інформація про Курси польської мови онлайн.

Як записатися на іспит

За два місяці до початку іспиту на офіційному сайті публікується список квитків. Строки реєстрації та сума оплати визначається кожним центром в індивідуальному порядку. Краще не зволікати з цим, оскільки місця лише в обмеженій кількості.

Головне – пройти обов'язкову реєстрацію в електронному вигляді. Далі центр самостійно протягом кількох днів надішле докладну інструкцію дій для претендента. Фахівці рекомендують проводити підготовку за офіційними квитками практично щодня, щоб підвищити свої шанси на отримання заповітного сертифікату.