МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Державна Вища Школа Кіно, Телебачення та Театру ім. Леона Шіллера
Лодзь Отримати консультацію менеджера

Державна Вища Школа Кіно, Телебачення та Театру ім. Леона Шіллера | Інформація та навчання в школі

Державна Вища Школа Кіно, Телебачення та Театру ім. Леона Шіллера (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera (PWSFTviT)) в Лодзі була заснована в 1948 році.

Кіношкола в Лодзі - одна з найстаріших і найвідоміших державних шкіл кіно у світі. Вона виховує режисерів, кінематографістів, акторів, мультиплікаторів, монтажників, продюсерів, сценаристів та фотографів. Це альма-матер багатьох видатних кінематографістів, серед випускників школи, серед яких: Анджей Вайда, Роман Поланський, Казімєж Куц, Єжи Сколімовський, Збігнев Рибчинський, Кшиштоф Кесловський, Філіп Байон, Януш Гайош, Вітольд Совцімьорка, Іслав Йоламан Едельман, Малгожата Шумовська.

Нагороди та рейтинги Лодзинської кіношколи

Випускники університету отримали престижні польські та закордонні кінопремії: Збігнев Рибчинський (Оскар 1982), Роман Поланський (Оскар 2002 та Золота пальма 2002 у Каннах), Кшиштоф Зануссі (Золотий лев у Венеції та Золоті леви), Кшиштоф Кішеловський (Європейська кінопремія 1988 та Золотий лев), Юліуш Мачульський (Золоті леви), Анджей Вайда (Оскар 2000 та Золота пальма 1981).

Лодзинська кіношкола в 2014 році зайняла 2 почесну сходинку у всесвітньо відомому рейтингу The Hollywood Reporter.

Особливості навчання в школі кіно ім. Леона Шіллера

Навчання в Польській національній школі кіно, телебачення і театру включає практичні семінари, а також теорію та історію культури та мистецтва, що слугують всебічному мистецькому та науковому розвитку. 

Школа надає великого значення практичній частині навчання - лише на реальному знімальному майданчику студенти можуть освоїти професію, отримати досвід та самостійність. Щороку Кіношкола випускає майже 300 кінопроектів. Студентські фільми - вигадані етюди, документальні фільми, анімації, які реалізуються під керівництвом видатних професорів.

Студенти школи приймають участь в щорічних кінофестивалях, з яких повертаються з нагородами.

Вища освіта в Школі кіно здобувається на чотирьох факультетах:

  • режисури кіно і телебачення;
  • кінематографії та відеопродукції; 
  • акторської майстерності;
  • організації кіномистецтва.

Навчатися можна на денній та заочній формі. Вартість навчання - 4000-12000 євро. Випускники кіношколи можуть отримати ступінь магістра.