МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Державна Вища Школа Кіно, Телебачення та Театру ім. Леона Шіллера
Лодзь Отримати консультацію менеджера

Державна Вища Школа Кіно, Телебачення та Театру ім. Леона Шіллера | Інформація та навчання в школі

Державна Вища Школа Кіно, Телебачення та Театру ім. Леона Шіллера (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera (PWSFTviT)) в Лодзі була заснована в 1948 році.

Кіношкола в Лодзі - одна з найстаріших і найвідоміших державних шкіл кіно у світі. Вона виховує режисерів, кінематографістів, акторів, мультиплікаторів, монтажників, продюсерів, сценаристів та фотографів. Це альма-матер багатьох видатних кінематографістів, серед випускників школи, серед яких: Анджей Вайда, Роман Поланський, Казімєж Куц, Єжи Сколімовський, Збігнев Рибчинський, Кшиштоф Кесловський, Філіп Байон, Януш Гайош, Вітольд Совцімьорка, Іслав Йоламан Едельман, Малгожата Шумовська.

Перегляньте наступні матеріали: https://polcentrum.com/navchannia/ та https://polcentrum.com/onlain-kursy-polsko-movy/.

Нагороди та рейтинги Лодзинської кіношколи

Випускники університету отримали престижні польські та закордонні кінопремії: Збігнев Рибчинський (Оскар 1982), Роман Поланський (Оскар 2002 та Золота пальма 2002 у Каннах), Кшиштоф Зануссі (Золотий лев у Венеції та Золоті леви), Кшиштоф Кішеловський (Європейська кінопремія 1988 та Золотий лев), Юліуш Мачульський (Золоті леви), Анджей Вайда (Оскар 2000 та Золота пальма 1981).

Лодзинська кіношкола в 2014 році зайняла 2 почесну сходинку у всесвітньо відомому рейтингу The Hollywood Reporter.

Особливості навчання в школі кіно ім. Леона Шіллера

Навчання в Польській національній школі кіно, телебачення і театру включає практичні семінари, а також теорію та історію культури та мистецтва, що слугують всебічному мистецькому та науковому розвитку. 

Школа надає великого значення практичній частині навчання - лише на реальному знімальному майданчику студенти можуть освоїти професію, отримати досвід та самостійність. Щороку Кіношкола випускає майже 300 кінопроектів. Студентські фільми - вигадані етюди, документальні фільми, анімації, які реалізуються під керівництвом видатних професорів.

Студенти школи приймають участь в щорічних кінофестивалях, з яких повертаються з нагородами.

Вища освіта в Школі кіно здобувається на чотирьох факультетах:

  • режисури кіно і телебачення;
  • кінематографії та відеопродукції; 
  • акторської майстерності;
  • організації кіномистецтва.

Навчатися можна на денній та заочній формі. Вартість навчання - 4000-12000 євро. Випускники кіношколи можуть отримати ступінь магістра.