МЕНЮ Мова сайту: Закрити меню
фонове зображення
Робота студентам
Новини Отримати консультацію менеджера

Робота студентам

Згідно з польським законодавством, працевлаштування іноземних студентів НЕ заборонено. Можна впевнено сказати, що підробіток під час навчання для студента у польських університетах – це норма. Вища освіта в Польщі після 11 класу передбачає достатньо часу для виконання навчальних завдань, самоосвіти, а також для підробітку. В першу чергу студент повинен пам’ятати, що підробіток не повинен заважати навчанню, адже першочергове завдання студента – отримати якісні знання та диплом. А якщо є пропуски занять та навчання погане, то можуть виключити з вузу, відповідно перебування на території Республіки Польща буде незаконним і доведеться залишити країну. З нашого багаторічного досвіду та відгуків студентів рекомендуємо починати працювати після закінчення першого курсу, коли студент пройде певний період адаптації. Перш за все потрібно добре спланувати свій графік.

Поєднання навчання з роботою дозволить студенту швидше зануритись у польське середовище, покращити свої знання польської мови, зрозуміти ментальність поляків. Окрім заробітку на власні потреби, студенти заводять корисні знайомства, покращують уміння розпоряджатися фінансами та часом, розвивають у собі важливі якості: цілеспрямованість, організованість, працелюбність.

Польський роботодавець із задоволенням приймає на роботу студента, так як за законом він не платить спеціальні збори за співробітника, якому не виповнилося 26 років. З 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата в Польщі складає 2800 злотих брутто, мінімальна погодинна ставка становить 18,3 злотих, це стосується не тільки громадян, а й студентів. Раніше вони не могли працювати стільки, скільки їм хочеться. Їх трудові години обмежувало законодавство, встановлюючи робочий максимум. На сьогоднішній день ніяких обмежень в цьому плані не існує. Зазвичай багато студентів працюють кілька днів на тиждень або по кілька годин на день, тому вони отримують погодинну оплату праці. Однак студент повинен розуміти, що робота не повинна заважати навчанню!

Найчастіше студенти працюють: офіціантами, барменами, у фаст-фудах, операторами колл-центрів, продавцями, касирами в супермаркетах, працівниками складів, покоївками, нянями, менеджерами з продажу, помічниками у event-агентствах для участі у виставках, презентаціях, концертах, на сезонних роботах, робота в кіно, рецепціоністами, кур’єрами, репетиторами української мови або ж на дому.

Шукати вакансії рекомендуємо наступним чином: цікавитись у працюючих друзів; на ярмарках кар’єри (Targi Pracy), які проводять при університетах; надсилати резюме в різні компанії, які Вам до вподоби, але пам’ятайте, що резюме має бути адаптоване до конкретної посади та до пропозиції роботи; портали з оголошеннями про роботу; в Бюро Кар’єри, яке практично є в усіх університетах і пропонує своїм студентам місця проходження практики, стажування та вакантні місця в компаніях роботодавців-партнерів.

Навчання в Польщі після 11 класу для українців (https://polcentrum.com/navchannia-v-polshchi-pislia-11-klasu/) – дуже вдалий час для того, щоб закласти основи кар’єри. 

Шукати роботу під час навчання – справа непроста, можна стикнутись з різними проблемами, однак нехай не засмучують Вас перші невдачі, адже терпіння є невід’ємною частиною пошуку роботи в 21 столітті.

Будьте наполегливі та впевнено йдіть до своєї мети!